Origin (OM32G54800SO2RX8NE11) 32GB DDR5 4800MHz SODIMM Non-ECC RAM for Laptop
Buy 5 or More Units - Unlock Priority Discounts!
Buy 20 or More Units - Get Exclusive Volume Discounts!
Also Support: Google & Apple Pay
Are you a reseller or placing a large order?
We're happy to offer Special Pricing tailored to your needs.
Click "Request Quote" or email us at [email protected] to get your best price today!
Add to Wishlist
Compare
Product Code: RMHO-5801
MPN #: OM32G54800SO2RX8NE11
Specifications
Features
Linux operating systems supported Yes
Windows operating systems supported Yes
Backlight No
Memory voltage 1.1 V
Memory ranking 2
Memory clock speed 4800 MHz
ECC No
Memory form factor 262-pin SO-DIMM
Component for Laptop
Internal memory type DDR5
Memory layout (modules x size) 1 x 32 GB
Internal memory 32 GB
Buffered memory type Unregistered (unbuffered)
Operational conditions
Storage relative humidity (H-H) 10 - 85%
Operating relative humidity (H-H) 10 - 80%
Storage temperature (T-T) -25 - 95 °C
Operating temperature (T-T) 0 - 85 °C
Technical details
Compliance certificates RoHS
Weight & dimensions
Weight 100 g
Depth 3.8 mm